logo

kytarová škola

O škole

K-studio je soukromá škola moderní kytary založená roku 1993. Zatímco ZUŠky se přes veškerou snahu točí v kruhu „starých struktur“ a jejich modernizace postupuje šnečím tempem, K-studio sleduje současné výukové trendy a ke studentům přistupuje jako k jedinečným osobnostem. Výuka je žánrově rozmanitá – od klasiky přes písničky, akordy, rytmy, blues, rock, funk… i s výlety do základů jazzové kytary.

Ota Pinkner
Ota fotoNa kytaru začal jako samouk v patnácti letech, brzy poté, co přestal chodit do houslí. Učil se převážně stahováním nahrávek známých kapel z magnetofonových pásků. Po absolvování vojenské základní služby, kde působil v několika kapelách, a úspěšném složení profesionálních agenturních zkoušek, se živil hraním po brněnských klubech, umýváním oken a výukou v ZUŠ. Na brněnské konzervatoři studoval u profesora Vladislava Bláhy. Sametová revoluce s sebou přinesla spoustu změn i v osobním životě a od té doby Ota věnuje více energie výuce. V 90. letech s manželkou Hanou organizovali konference pro křesťanské umělce s názvem Hrejte dobře a zvučně. Výuku kytary považuje za své poslání, které naplňuje už od internátních let, kdy učil své kamarády rockové riffy a sóla.

Anna Pinknerová v K-studiu v školním roce 2020/21 končí, neboť dostala výhodnou nabídku manažerské práce. Není však vyloučeno, že v budoucnu se s ní v rámci této školy znovu setkáme.
01_Anna_postcardJiž jako malá  toužila hrát na kytaru, proto absolvovala čtyři roky hraní na klavír, aby si toto privilegium zasloužila. Kytarové začátky zvládla po vedením svého otce, který jí poskytl základy jak rockové, tak klasické kytary. Úspěšně složila přijímací zkoušky na Konzervatoř Brno, kde ve třídě MgA. Marie Hovorkové absolvovala v roce 2014. V červnu 2017 dokončila studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (hudební management).  Ve výuce se zaměřuje na prstovou techniku, hru z not a písňové doprovody.