Kdysi dávno – na přelomu 60. a 70. let jsme si hráli na pískovištích a fotbalovém plácku mezi bloky starého znojemského Sídliště na Pražské. Počátkem let 80. už měli kluci kapelu s názvem Appendix, milovali hudbu Status Quo a UFO. Pomáhal jsem jim tehdy s riffy a sóly a byli jsme opravdu dobří přátelé.

Dnešní kapela Old Friends kapela vznikla na podnět Rosti Juránka, který se ke mně po pár desetiletích přihlásil ke studiu rockové kytary. Ironií osudu Rosťa po úraze ruky s hraním skončil. Z původní sestavy je v této kapele jeho bratr Petr (baskytara) a bubeník Luboš Jílek. Oba zkušení aktivní muzikanti působící ve znojemských kapelách.

Pozvání znojemské kapely Durman Durman do podzemního klubu „Na věčnosti“ jsme nemohli odmítnout. Skvělá atmosféra, vděčné publikum a dobré pivo, co víc si přát :-). Navzdory chybějícímu důležitému hráči na klávesy a kytaru Aleši Královi (aktuálně studujícímu v K-studiu), jsme se rozhodli sestavit repertoár tak, aby obstál v triu se zpěvákem Martinem Šmérkem (který navštěvoval K-studio v letech 2001-2004). Na foukačku s námi hostoval kamarád a zkušený hudebník a skladatel mnoha dobrých písní Petr Zika (Jiný Rytmus, PPD).